Biz Kimiz?

Wing Tsun Savaş Sanatını bir yaşam tarzı olarak sunuyoruz..

WTSP Leader & Chief Instructor Sifu Salman ATAŞ; ilk, orta ve lise eğitimini müteakip inşaat mühendisliği fakültesi öğrenimini Almanya Cumhuriyetinde tamamlamıştır. Okul öğrenimine paralel olarak Karate, Box, Güreş ve Tekvando dallarında eğitim almış olup Body Building ve halter sporlarıyla da profesyonel olarak ilgilenmiştir. 1990 yıllarında Wing Tsun savunma sanatı ile tanışması sonrasında spor hayatına profesyonel olarak Wing Tsun sistemi ile devam eden ve Avrupa'nın seçkin okullarında birçok farklı usta ile çalışma fırsatı bulan Sifu Salman ATAŞ "5 PG (Practician Grade) - Master of Wing Tsun" ünvanını almaya hak kazanmıştır. Halihazırda Türkiye'de ikamet etmekte olan Sifu Salman ATAŞ, düzenli eğitim/seminerler vermek suretiyle öğrenci ve eğitmen yetiştirmeye devam etmektedir.

 

Bünyemizde öğretilen ve özünde geleneksel prensiplere bağlı olan Wing Tsun sistemi, Sifu Salman Ataş ve Sifu Sinan ATAŞ'ın tecrübeleriyle daha etkin ve gerçekçi bir sistem olarak geliştirilerek "Wing Tsun Self Protection" (WTSP) adını almıştır. Organizasyonumuz, Disiplin, Düzen, Saygı ve Kalite ilkeleri doğrultusunda, öğrenci (SG) ve usta (UG) programlarını içeren Wing Tsun eğitimini tüm üyelerimize bir yaşam tarzı olarak benimsetmeyi hedef almaktadır.

 

Okullarımızda faaliyet gösteren eğitmenlerimizin tümü 10 yılı aşkın sürelik tecrübeleri ile yetiştirdikleri öğrencilerin Wing Tsun kalitesini en üst seviyeye çıkarmaya özen gösterip disiplini ön planda tutmaktadırlar. Ayrıca, eğitmenlerimiz sadece Wing Tsun yeteneklerine bakılarak seçilmemiş olup, her yaştan insan gruplarına hitap edebilmeleri de göz önünde bulundurulmuştur.