KidsPower

Çocuklar için Wing Tsun

KidsPower

Wing Tsun, çocuğunuzun hayata pozitif bir başlangıç yapmasına yardımcı olacağı gibi onların mutlu ve güvenli yetişkin birey olmalarına katkı sağlayacaktır.

Ayrıca, varolan potansiyel enerjilerini doğru bir şekilde kullanmaları sağlanarak kendilerini koruyabilecekleri savunma teknikleri ve becerilerini öğrenebilecekleri bir kişisel gelişim programıdır.

Derslerde ısınma, form hareketleri, lapa çalışmaları, senaryolar ve roller alınması, teorik ve pratik savunma teknik ve taktikleri ele alınmaktadır.

Çocuklarımıza tehdit altında kaldıklarında kendilerini nasıl koruyacakları ve bu vb. durumlarda nasıl davranış sergilemeleri gerektiğini öğretilir. Jestler, ses ve yüz ifadeleri kullanarak şiddete başvurmadan kendilerini güvence altına alabilecekleri davranış kalıpları senaryo bazlı işlenir.

Ayrıca, toplum içerisinde sosyalleşmelerini sağlayacak bir oyun atmosferinde etkili savunma tekniklerini öğrenebilecekleri gibi bunun yanı sıra kişisel güven, diğer bireylere saygı, zaman disiplini, motivasyon, konsantrasyon ve çevrelerine karşı farkındalıklarının artmasını sağlanacaktır.

Derslerde ısınma, form hareketleri, lapa çalışmaları, senaryolar ve roller alınması, teorik ve pratik savunma teknik ve taktikleri ele alınmaktadır.

Wing Tsun Savunma Sanatı çocuklarımızın gelişiminde, oldukça önemli bir etken oluşturmaktadır. Çocuklarımızın Fiziksel gelişimine olumlu yönde yararlar sağlamakta ve onları geleceğe özgüveni yüksek olarak hazırlanmaktadır. Wing Tsun sayesinde çocuklarımızın gelecek yaşamlarında kendilerine tam olarak güvenmeleri onların hayatla olan mücadelesini kolaylaştırmanın yanında başarıyıda göğüslemelerin de destek olacaktır.